Új vegyi felszereléssel gazdagodott a Korondi Önkéntes Tűzoltóság, az erre fordított 8300 lejes támogatást Hargita Megye Tanácsa pályázatán nyerte az alakulat. A finanszírozásból az önkéntesek biztonságát szolgáló ruházatot vásároltak, az ünnepélyes átadásra a régi korondi kultúrotthon udvarán került sor csütörtökön, november 12-én.

Katona Mihály polgármester ez alkalommal ismételten megköszönte a megyei tanács támogatását, Az önkéntes tűzoltók nagy mértékben segítik hivatásos társaik munkáját, amellyel hozzájárulnak a katasztrófák megakadályozásához, a lakosság biztonságának megőrzéséhez.

Korond község Polgármesteri Hivatala ebben az évben 15.000 lejjel támogatta a tűzoltó csapatot.

Összesen 23.233, 56 lejre vásároltak felszerelést.

A Korondi Önkéntes Tűzoltók ezennel megköszönik a Megyei Tanács és Helyi Tanács támogatását, hiszen az ők segítségük nélkül nem rendelkeznének ilyen korszerű felszerelésekkel, és támogatás nélkül a csapat se tudna létezni.